Kocha, lubi, szanuje…, czyli TOP 20 marek z tytułem Superbrands Polska 2020

Warszawa, 7 listopada 2020

Znamy wyniki XIV edycji Superbrands – opowiedzieliśmy o nich 23 września 2019 na Business Mixerze Superbrands. Wśród obecnych gości nie zabrakło laureatów konkursu, członków Rady Marek oraz partnerów projektu.

Organizacja Superbrands od 25 lat wyłania najsilniejsze marki na poszczególnych rynkach. W Polsce w ciągu 14 lat działalności metodologia selekcji laureatów przeszła ewolucję. Początkowo o przyznaniu wyróżnień decydowało grono ekspertów marketingu, stopniowo głos zyskiwali konsumenci. Aktualne wyniki poznajemy na podstawie połączenia wyników badania oraz głosowania Rady Marek.

sb-130_panorama

„Superbrand w moim rozumieniu jest wartością już samą w sobie. (…) Świadomość, zaangażowanie i wartości, które wynikają z jasno określonego DNA marki. Spójność i konsekwencja w działaniu bez względu na rynkowe trendy i zawirowania. Superbrand po prostu ma w sobie to „coś”, często trudne do wyjaśnienia, ale zawsze widoczne na pierwszy rzut oka i intuicyjnie wyczuwalne”. – mówi Nina Kowalewska-Motlik, CEO New Communications (przedstawiciela Superbrands w Polsce).

Badanie Superbrands, realizowane co dwa lata, jest największym badaniem siły marki w Polsce. Ankietę metodą CAWI po raz kolejny zrealizował Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. O opinie zapytanych zostało ponad 10 tysięcy konsumentów. Łącznie przebadano ponad dwa tysiące marek. Kluczowym czynnikiem decydującym o przyznaniu wyróżnień był indeks siły marki, który wynikał z różnicy między wynikiem polecania, a odradzania danej marki. Tytuły Superbrands otrzymały marki, które uzyskały indeks większy niż 70% ze średniej dla TOP 3 w danej kategorii i zostały pozytywnie zarekomendowane przez Radę Marek.

„Konsumenci znacznie częściej polecają marki niż je odradzają. Ta tendencja nie zmieniła się od kilku lat. Nieco bardziej skłonne do polecania marek są kobiety oraz osoby z najstarszej grupy wiekowej, powyżej 50 roku życia. Również nie zmieniła się zasada, że tam, gdzie umowa z dostawcą lub producentem jest długofalowa, konsumenci rzadziej skłonni są polecać daną markę”. – komentuje Krzysztof Szczerbacz, Kierownik Zespołu Badawczego w ARC Rynek i Opinia.

Założeniem Superbrands jest wyłonienie grona marek, które najlepiej odpowiadają na oczekiwania konsumentów. Marki oceniane są w ramach kategorii, w których funkcjonują. W ramach ciekawostki prezentowany jest ranking 20 marek, które uzyskały najwyższe ogólne noty (po uwzględnieniu liczebności kategorii).

TOP 20 Superbrands 2020

image001-6

Inauguracja XIV edycji Superbrands miała miejsce 23 września 2019 na 50. piętrze apartamentowca Złota 44 – nieprzypadkowo, w końcu Superbrands wyróżnia marki, które wspięły się na szczyt. Wśród obecnych gości znaleźli się laureaci najwyżej ocenionych marek, członkowie Rady Marek oraz partnerzy projektu.

Wszyscy laureaci zostaną poinformowani o wyróżnieniu, otrzymają list gratulacyjny oraz możliwość wykorzystania tytułu w działaniach PR. Laureaci mają także możliwość dołączenia do Klubu Superbrands i dostępu do licencji na wykorzystanie Godła, przedstawienia marki w Albumie Superbrands, udziału w uroczystej Gali oraz wielu innych korzyści.

Partnerzy wydarzenia Business Mixer 2019:

ARC Rynek i Opinia

logo_arc_rynek-i-opinia

HiCash

hicash-logo-roz

Sheraton Catering Service

shewawsigraphite_catering-1

Złota44

zlota_loto_rgb1

Partnerzy Projektu Superbrands Polska:

ARC Rynek i Opinia, AMS Lider Innowacji OOH, Communication Unlimited, Dragon Rouge, KinAds, Stratosfera/Partnerzy Strategiczni/

DPD/Partner Logistyczny

IMM, Forbes, Forbes Women, Newsweek, PRoto, Show, THINKTANK, TOK FM, Twój Styl
/Partnerzy Medialni/

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Agencji Reklamowych IAA /Partnerzy Instytucjonalni/

Kontakt dla Mediów:

New Communications
ul. Bałuckiego 20/3; 02-557 Warszawa
+48 22 646 26 76
superbrands@superbrands.pl
Beata Pajda
Project Manager
+48 728 350 936
beata.pajda@superbrands.pl