XVII Edycja Superbrands Polska

Superbrands to niezależna organizacja promująca ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i prezentację historii sukcesu marek, które – dzięki reprezentowanym wartościom i wyjątkowym korzyściom, jakie oferują konsumentom – osiągnęły rynkowy sukces. Powołana do życia w Wielkiej Brytanii w 1994 roku, obecnie działa w 90 krajach, a godło Superbrands stało się symbolem sukcesu marki, rozpoznawalnym na całym świecie.

Proces Certyfikacji Superbrands 2022

 

Etap I: badanie konsumenckie

 

Badanie Superbrands jest największym w Polsce konsumenckim badaniem siły i wizerunku marki. Za jego realizację odpowiada instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Łączna próba badawcza obejmuje ponad 3 tysiące respondentów, a ocenie poddanych zostaje blisko 2 tysiące marek, zgrupowanych w 100 kategoriach.

Punktem wyjścia do realizacji badania jest długa lista marek, tworzona przez zespół Superbrands przy współpracy z ARC Rynek i Opinia. Lista ta weryfikowana jest następnie w pilotażowym badaniu konsumenckim w oparciu o definicję, według której Superbrand to marka z najlepszą reputacją w swojej dziedzinie. Oferuje klientom znaczące emocjonalne bądź fizyczne korzyści, których pragną i które rozpoznają̨. Korzyści te stanowią̨ o jej przewadze nad markami konkurencyjnymi.

 

Etap II: obrady Rady Marek

 

Szczególne miejsce w Procesie Certyfikacji marek konsumenckich zajmuje Rada Marek – gremium ekspertów, które tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR. Wyniki obrad praktyków, w połączeniu z opiniami konsumentów, wpływają na końcową ocenę marek. Poznaj członków Rady Marek.

 

rada-marek_1

 

Etap III: wyłonienie Laureatów

 

O przyznaniu tytułu Superbrands decydują połączone wyniki niezależnego badania konsumenckiego oraz głosowania członków Rady Marek. Wszystkie marki wyróżnione tytułem Superbrands otrzymają list gratulacyjny, możliwość bezpłatnego wykorzystania tytułu w komunikacji wewnętrznej i PR oraz zaproszenie do Klubu Superbrands, które daje nieograniczone możliwości prezentacji i promocji.

Regulamin bieżącej edycji Konkursu dostępny jest do pobrania.